У столиці запрацювала Київська Академія жіночого лідерства
13/05/2021Сьогодні у муніципальному хабі Vcentri відкрили «Київську Академію жіночого лідерства». У першій групі навчатимуться 28 жінок, які працюють в органах державної влади та місцевого самоврядування міста Києва. Перед учасницями виступили заступниця голови Київської міської державної адміністрації Марина Хонда та віцеспікерка Верховної Ради України Олена Кондратюк.Після приєднання Києва до Європейської Хартії рівності жінок та чоловіків у житті місцевих громад, столиця як місто-підписант взяла зобов’язання «забезпечити на засадах рівності залучення, представництво і включення жінок з різних середовищ і різних вікових груп до усіх сфер політичного і публічного процесів прийняття рішень». На виконання взятих зобов’язань за ініціативи заступниці голови КМДА, уповноваженої з питань гендерної політики Марини Хонди управління з питань гендерної рівності Департаменту соціальної політики КМДА та ГО «Новий соціальний вектор» реалізують пілотний проєкт «Київська Академія жіночого лідерства».
«Багато міжнародних та громадських організацій проводить навчання з жіночого лідерства для представниць різних сфер, бізнесу, депутатського корпусу, активістів. А для жінок, які працюють в органах влади, у міській адміністрації, і мають впроваджувати Хартію рівності, розуміти, що таке гендерне бюджетування, навчання немає, — пояснює заступниця голови КМДА Марина Хонда. — При цьому в системі органів влади працюють переважно жінки. Чимало з них є компетентними, але не є лідерками, не займають керівні посади. Тому виникла ідея створити таку академію жіночого лідерства. Щоб дати жінкам можливість відчути, що вони можуть бути лідерками, що їх страхи лише внутрішні. Ми навіть не очікували, що буде такий попит. Отримали понад 200 запитів на участь в академії. Маємо велике бажання запровадити академію на постійній основі, нас у цьому підтримує Рада Європи в Україні. Питання, які підіймаються під час навчання в академії, стосуються комунікації, відношення до жінки-лідерки, соціальних стереотипів, поєднання роботи та родини». Своїм баченням жіночого лідерства з учасницями академії поділилася віцеспікерка Верховної Ради України Олена Кондратюк.
«Україна не є унікальною, весь світ переживає трансформацію, перестав мати суто чоловіче обличчя в політиці, бізнесі, прийнятті рішень. Маємо чимало гарних прикладів жіночого лідерства, — зауважила вона. — Рівність між чоловіками і жінками — це не війна, йдеться про партнетво, взаєморозуміння, можливості і звісно, про критерії успішності та ефективності, які ведуть до успішної країни і громади. Чим більше жінок матимуть змогу приймати рішення на рівні з чоловіками, тим успішнішою буде країною. Жінки-лідерки відрізняються чутливістю, справедливістю, гнучкістю. Вони завжди шукають оптимальні рішення та одночасно можуть виконувати багато завдань — бути активною в громадському та політичному житті, робити кар’єру в бізнесі, виховувати дітей, займатися захистом прав людей».
За статистикою, найбільший відсоток жінок працює у медицині (83%), соціальній сфері (80%), освіті (80%). При цьому на керівних посадах спостерігається інша тенденція. Якщо брати органи влади, то у Верховній Раді ситуація за роки незалежності змінилася з 2,5% жінок у парламенті (1 скликання) до 21% (9 скликання). При цьому в уряді з 23 міністрів лише 3 міністерки. Олена Кондратюк розповіла, навіщо жінкам йти у владу, що таке скляна стеля та які правила допоможуть її пробити, навела приклади успішних жінок-лідерок та тих, які надихають її особисто.
Програма Академії передбачає три навчальні модулі з розвитку управлінських та лідерських компетенцій, гостьові лекції та менторську підтримку учасниць.Мета проєкту — сприяння розвитку жіночого лідерства на державній службі, мотивація жінок до участі у процесах прийняття рішень, які мають вплив на повсякденне життя місцевої громади.
Проєкт «Київська Академія жіночого лідерства» реалізується в рамках заходів міської цільової програми «Соціальне партнерство» на 2019-2021 роки» та на виконання п. 4.4 Плану дій з досягнення рівності та імплементації Європейської Хартії рівності жінок і чоловіків у житті територіальної громади міста Києва, затвердженого розпорядженням виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) від 05 березня 2021 року № 475.
За матеріалами сайту "Вечірній Київ"
Важливі новини21/11/2024Панельна дискусія на Media Vision Career у Київському національному університеті імені Тараса Шевченка: старт кар’єри у 2024 році20/11/2024 Інформаційні сесії конкурсу «Партнерство для розвитку громади»04/11/2024 Дивовижна подорож до Країни див16/10/2024 Київ очищується від радянського спадку: нове ім’я на мапі міста16/10/2024Лекція про підтримку ветеранів у Vcentri Hub: Дніпровський15/10/2024Разом рятуємо життя: підсумки Дня донора11/10/2024 Ментальне здоров'я під час війни: виклики та шляхи подолання10/10/2024Ментальне здоров'я — це важливо!09/10/2024Шевченківський район: нова назва вулиці на честь захисника Києва