КНП "Центр комунікації"
Головна Реєстр ІГС ГО "СТЕМ ІС ФЕМ"

ГО "СТЕМ ІС ФЕМ"

STEM is FEM – українська громадська організація, що займається популяризацією STEM-спеціальностей (Science, Technology, Engineering and Mathematics) серед дівчат. Організація має на меті вирішити проблему недостатньої репрезентації жінок в українських STEM-сферах.

STEM is FEM – перша STEM-екосистема в Україні яка об'єднує організації, людей та ідеї, що взаємодіють для популяризації освіти та кар'єри в галузях науки, технології, інженерії та математики.
Основна інформація
Код ЄДРПОУ43493499Юридична адресавул. акад. Вільямса, буд. 8Є, офіс 48Органи управління організаціїГолова організаціїКерівник організаціїКоренко Єлізавета ДмитрівнаКількість членів організаціїдо 50Категорія організаціїОсвіта, громадянське суспільствоЧи має ваша організація статус неприбудковсті?Так
Контактна інформація
Телефон+38(093)250-04-52
Фактична адресавул. акад Вільямса, буд. 8Є, офіс 48
Веб сторінкаhttps://stemisfem.org
Реалізовані ініціативи
Благодійний вечір та церемонія нагородження арт-проєктуВ рамках проєкту «Наука — це вона» відбувся благодійний вечір та церемонія нагородження за участі Першої Леді України Олени Зеленської, представників міжнародних інституцій, дипломатичних кіл та бізнесу. Під час церемонії 12 лауреаток конкурсу есе отримали цінні призи від STEM is FEM та партнерів, а переможниця гран-прі – стипендію на навчання. Сума стипендій склала більше 40 тис доларів, які були зібрані на урочистому заході в результаті продажу 12 портретів на благодійному аукціоні.
ВиставкаУ будівлі Міністерства зовнішніх справ України провели виставку «Наука - це вона», яка розповідає про 12 видатних українських жінок-вчених. Виставка складається з інсталяцій, де зображені есе переможниць всеукраїнського конкурсу есе «Наука - це вона» та портрети науковиць, описаних у роботах. Серед них – авторка першої в світі мови програмування Катерина Ющенко, нейроморфологиня Галина Скибко, вчена-математик Марина В‘язовська та інші. Проєкт є частиною кампанії ООН Жінки «Покоління рівності» з популяризації гендерного паритету серед молоді та забезпечення лідерства жінок в технологіях та інноваціях.
ВиставкаІз 14 вересня унікальна колекція портретів відомих українських жінок-вчених триватиме у вестибюлі станції метро «Золоті ворота». Зокрема, можна побачити портрети Катерини Ющенко, Наталії Атамась, Антоніни Прихотько, Нани Войтенко та ще восьмеро біологинь, нейрофізіологинь, матиматикинь та фізикинь. Роботи спеціально для освітнього арт-проєкту «Наука – це вона» створили талановиті українські ілюстратори Сергій Майдуков, Женя Полосіна, Анна Іваненко, Оля Дехтярьова, Анна Сарвіра. Мета проєкту: привернути увагу громадськості до науки «із жіночим обличчям», познайомити суспільство зі здобутками українських жінок-вчених і розбити стереотип, що робота в STEM – це «чоловіча» справа.
Реалізовані проєкти за бюджетні кошти
ВиставкаДо Свята 8 Березня у 2021 році в ТРЦ Gulliver відбувся показ художньої виставки «Наука – це вона» ТРЦ долучився до глобального арт-проєкту STEM is FEM «Наука – це вона», щоб розповісти широкому загалу про вітчизняних жінок-науковиць. Експозиція складається із портретів дванадцяти видатних українських жінок-вчених та детально розповідає про їхній внесок у розвиток світової науки. Картини створені відомими сучасними ілюстраторами – Сергієм Майдуковим, Анною Іваненко, Анною Сарвірою, Євгенією Полосіною та Ольгою Дехтярьовою.
Церемонія нагородження та представлення урбаністичних проєктівУ Києві представили проєкти відбудови зруйнованих війною локацій у трьох українських містах — привокзальної площі у Тростянці, міського парку в Ічні та території навколо районного Будинку культури в Охтирці. Роботи створили молоді дівчата віком від 15 до 22 років в межах освітнього курсу «Урбаністика» від STEM is FEM. Під час церемонії нагородження відбулося дві панельні дискусії на теми інклюзивності українських просторів та залучення молоді до процесу відбудови України. Участь у обговореннях взяли представники та представниці ООН Жінки, Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) та програми “Мріємо та діємо”, комунікаційної компанії TRUMAN, Посольства Республіки Польща в Україні, Міністерства цифрової трансформації та Міністерства молоді та спорту. Захід також відвідали заступник міського голови Тростянця Максим Синявін, Ічнянська міська голова Олена Бутурлім та ночальниця відділу культури туризму молоді та спорту Охтирського району Тетяна Барченко. Також присутні на події могли розглянути 3D-моделі проектів дівчат.
Зустріч із науковицями на Книжковому АрсеналіНа Книжковому Арсеналі 2021 відбулася зустріч із відомими українськими науковицями. На заході «Наука – це вона», організованому STEM is FEM у партнерстві з Музеєм науки, генетикиня Оксана Півень, орнітологиня Наталія Атамась та ембріологиня Ольга Малюта поспілкувалися із гостями та відповіли на складні наукові питання простою мовою. Генетикиня Оксана Півень розказала, на що спроможна сучасна генетика, та пояснила, що багатьох хвороб можна уникнути, якщо прослідкувати власну схильність до них за допомогою інформації про родичів або спеціальних генетичних тестів. Ембріонологиня Ольга Малюта розповіла, навіщо жінці заморожувати яйцеклітини та які аналізи треба здавати перед плануванням вагітності. Орнітологиня Наталія Атамась відповіла на питання молодших гостей, чим годувати міських птахів та як правильно вішати годівнички. Також вона пояснила, як люди впливають на птахів та Еко систему й поділилася враженнями від орнітологічних експедицій.
Дискусія «Наука – це вона» на Книжковому АрсеналіПід час Книжкового Арсеналу у 2021 році STEM is FEM організували дискусійну панель «Наука – це вона». Чи існує гендерна рівність в українській освіті та науці? Про це говорили орнітологиня та героїня освітнього арт-проєкту «Наука – це вона» Наталія Атамась, Міністр освіти і науки України (на той час – директор Малої Академії Наук України) Оксен Лісовий та володарка Гран-прі модуля від STEM is FEM студентка КПІ Марія Щербань. Модераторкою виступила біологиня, письменниця та членкиня експертної ради STEM is FEM Ольга Маслова.
Погашення поштових марок із жінками-науковцямиУкрпошта випустила поштові марки із жінками-науковцями «Наука - це вона». Урочисте спецпогашення відбулося 8 вересня у Головпоштамті Києва. В рамках освітнього арт-проєкту «Наука – це вона» Укрпошта презентувала однойменний поштовий блок із чотирьох марок, на яких зображені жінки-вчені, що досягли вагомих здобутків у ІТ, фізиці, математиці. Він створений у співпраці із благодійним освітнім проєктом STEM is FEM та реалізується за підтримки UNICEF і ООН Жінки в Україні. Поштовий блок випущено тиражем 8 тисяч примірників. Номінал кожної марки – 9 грн. В якості ескізів поштових марок було використано портрети, створені Анною Іваненко, Анною Сарвірою, Ольгою Дехтярьовою, Євгенією Полосіною та Сергієм Майдуковим.
Освітній модульУ Києві відбувся освітній модуль «Легка промисловість» від проєкту STEM is FEM та українського бренду жіночої білизни brabrabra. Слухачки курсу почули про бізнес відшиву одягу та забруднення планети. Також для дівчат провели воркшоп «Розробка моделі білизни». На другий день події учасниці виконували конкурсне завдання. Авторки рішень, які найбільше сподобались журі, отримали подарунки від організаторів.
Освітній модульПротягом двох днів спікерки навчального модуля "IT: eLearning" від освітнього проєкту STEM is FEM відповідали на питання, пов'язані з інформаційними технологіями у цифровій освіті. Слухачками модулю стали українські старшокласниці. За два дні модуля досвідчені фахівчині галузі всебічно познайомили дівчат зі світом ІТ в eLearning – від проєктного менеджменту та дизайну застосунків до використання найсучасніших технологій штучного інтелекту та машинного навчання. Наприкінці модуля дівчата мали змогу продемонструвати на практиці, як вони засвоїли отримані знання. В рамках творчого конкурсу учасниці створювали прототипи навчального цифрового продукту – сайту або застосунку.
Освітній модуль "Екологія та енергетика"Третій модуль освітнього проекту STEM is FEM на тему “Екологія і Енергетика”. У ньому взяли участь 28 дівчат-старшокласниць. Освітні лекції на тему екології та енергетики для дівчат провели радіобіологиня, кандидатка біологічних наук Олена Паренюк та керівник департаменту з регуляторної політики ДТЕК Юлія Носулько. Поспілкувались дівчата і з жінками, які безпосередньо працюють у різних напрямках енергетики та екології. Окрім лекцій учасниці відвідали екскурсії у профільні установи - Українського гідрометеорологічного інституту ДСНС та НАН України та центральну диспетчерську службу ДТЕК Київських Електромереж.
Освітній модуль "Біотехнології"22 дівчинки з усієї України прийняли участь у першому модулі освітнього проєкту STEM is FEM та намагалися визначитись – чи хочуть вони пов’язати своє майбутнє життя із Біотехнологіями. В перший день учасниці зустрілись із мотивуючими спікерами проекту - жінками, які досягли великих кар’єрних успіхів та посад. Перед дівчатами виступили - виконуюча обов’язки міністра аграрної політики та продовольства України у 2019-му році Ольга Трофімцева, засновниця і керуючий акціонер страхової компанії «Арсенал Страхування» Марина Авдєєва, Заступниця Міністра розвитку економіки, торгівлі і сільського господарства України Інна Мєтєлєва та Міністр охорони здоров'я України Зоряна Скалецька. Також дівчата відвідали дві установи, що займаються біотехнологіями, аби на власні очі побачити, як може виглядати їх робота, якщо вони оберуть для себе цей напрям. Бізнесову сторону галузі представила генетична лабораторія DIAGEN. Наукову сторону галузі продемонстрував учасницям проекту Інститут Фізіології імені О.О. Богомольця НАН України. Окрім освітньої та мотиваційної частин проект STEM is FEM також запропонував дівчатам ще одну конкурсну програму. Два дні учасниці намагались знайти власну відповідь на питання, яке все ще стоїть перед сучасною науковою спільнотою - як “виростити” дієздатний людський орган у лабораторних умовах. Кожна з дівчат обрала власний об’єкт для дослідження, і на другий день презентувала власні ідеї щодо того, яке вирішення для цієї задачі бачить вона.