КНП "Центр комунікації"
Головна Реєстр ІГС Відокремлений підрозділ організації "Музей воєнного дитинства"

Відокремлений підрозділ організації "Музей воєнного дитинства"

Музей воєнного дитинстав - це єдиний у світі музей, присвячений винятково дитинству, на яке вплинула війна та військові конфлікти по всьому світу.

Наш Музей працює з 2018 року (у 2020 році ми відкрили свій перший міжнародний офіс в Україні, з чого почалась активна фаза роботи) і документує досвід дітей в Україні, на яких вплинула війна. До повномасштабного вторгнення наші дослідники проводили інтерв’ю з дітьми, які постраждали внаслідок збройного конфлікту у Донецькій та Луганській областях та тимчасової окупації Криму. Після 24 лютого лютого наша команда, адаптувала питальники до нових реалій війни. Станом на зараз наша колеція нарховує 350 усноісторичних інтерв’ю, щодокументують досвід дітей під час війни в Україні. Більше сотні з них зібрані вже за час повномасштабного вторгнення, як в Україні, так і за кордоном. Окрім,документування Музей проводить освітню діяльність, а саме арт терапевтичні воркшопи для дітей та підлітків, психологічні воркшопи для батьків,вчителів та всіх, хто дотичний до роботи з дітьми, а також воркшопи з документування для дослідників.
Основна інформація
Код ЄДРПОУ26634239Юридична адресавул. Ярославів Вал, 14г, офіс 46Органи управління організаціїКерівник організаціїКерівник організаціїОсіпчук Світлана МиколаївнаКількість членів організаціїдо 50Категорія організаціїКультура, туризмЧи має ваша організація статус неприбудковсті?Так
Контактна інформація
Телефон+38(099)364-20-64
Фактична адресавул. Ярославів Вал, 14г, офіс 46
Веб сторінкаhttps://warchildhood.org/ua/
Реалізовані ініціативи
Воркшоп з танцювально-рухової терапії для дітей у Києві.Музей воєнного дитинства разом з благодійною організацією Save Ukraine організували танцювально-рухову терапію для дітей у Києві. Перед активною частиною заходу проєктна координаторка Рената Чечель (Chechel Renata) і проєктна менеджерка Олександра Дмитренко (Alexandra Dmytrenko) розказали про діяльність музею, збір історій про дитинство в умовах війни та предметів. Психологиня, хореографка Людмила Мова та хорегоргафка Христина Слободянюк розпочали рухову практику зі знайомства – учасниці кола називали імена і за бажанням розповідали про себе. Після знайомства розпочалася активна частина – діти ходили, вивчали можливість розташування тіла на різних рівнях, робили дихальні вправи, «танцювали» різними частинами тіла. На занятті з танцювально-рухової практики викладачки використовували різні допоміжні знаряддя, зокрема м’ячі та музичні інструменти. Після заняття учасниці ділилися своїми враженнями, а наприкінці зробили спільне фото. За визначенням Американської асоціації танцювальної терапії (ADTA), танцювально-рухова терапія сприяє покращенню здоров’я та психоемоційного самопочуття, а також допомагає подолати стрес і зняти напругу, накопичену у тілі.
Читання для дітей з письменницею Олею Русіною???? Музей воєнного дитинства спільно з Центральною бібліотекою ім. Т.Г. Шевченка для дітей у Києві провели перші цьогоріч читання з дитячою письменницею Олею Русіною (Olya Rusina). На початку заходу проєктна координаторка Рената Чечель (Chechel Renata) і проєктна менеджерка Олександра Дмитренко (Alexandra Dmytrenko) розповіли юним гостям про зародження музею, ідею створення, місію, а також експонати. Подія проходила в інтерактивному форматі, тому діти ділилися своїм баченням про музей, його історії, відповідали та ставили питання. Говорили про те, чому важливо ділитися своїми історіями, а також – чому діти передають цінні для себе речі музею. Оля Русіна прочитала уривок своєї книги «Мія і місячне затемнення». Письменниця розкрила таємницю про героїв твору і хто став прототипом Людожерчика, чим сильно насмішила гостей. Діти ділилися з авторкою книги, чи траплялися з ними смішні історію, чи робили вони щось заборонене і смішне, розповідали про свої мрії та робили обличчя сумної корови. Після читань юні гості створювали власних персонажів – малювали пташок, хом’яків, котів, слонів і незнаних створінь. Три дитини висловили бажання записати інтерв’ю для музею. Сподіваємось, зовсім скоро наш архів поповниться новими історіями. Наприкінці діти обмінювалися автографами з Олею Русиною, фотографувалися і не хотіли відпускати письменницю і учасниць команди музею.
Читання з письменницею Марією Артеменко15 лютого, команда Музею воєнного дитинства разом з дитячою письменницею Марією Артеменко (Maria Artemenko провели читання для учнів однієї зі шкіл у Києві. На початку заходу проєктна координаторка Рената Чечель (Chechel Renata) та проєктна менеджерка Олександра Дмитренко (Alexandra Dmytrenko) розказали про роботу музею, поговорили, чому важливо ділитися своїми історіями і чому діти передають свої особисті і цінні для них речі в музей, а також прочитали кілька історій з архіву музею – про Мурку та Супермена. Марія Артеменкo прочитала уривок зі своєї книги «Вусата історія» про хлопчика Семена та його хвостатого друга Кота, про дива та віднайдення власної супер-сили. Під час арт-терапевтичного заходу діти створювали поробки – Котів-закладки для книжок, міряли різні вуса та говорили, як мявкають різними мовами. Творчий процес перервала повітряна тривога, яку оголосили по всій території України через загрозу ракетної атаки з боку росії. Команда музею разом зі школярами перемістилася в бомбосховище. Там зробили спільне фото на згадку про подію.
Воркшоп з виготовлення керамічних ялинкових прикрасНаш Музей провів черговий майстер-клас для дітей, аби допомогти їм виразити свої емоції та провести час з однолітками. Цього разу діти виготовляли ялинкові прикраси з глини ???? Майстрині зі студії кераміки Kyiv Clay Space допомагали впродовж усього процесу. Процес роботи можете самі бачити на фото ???? ???? Дякуємо усім нашим учасникам, учасницям та їхнім батькам, що долучилися до майстер-класу й наважилися спробувати нову для себе техніку. Особливо вдячні Sant'Egidio.ua та Soborna Ukraine за співпрацю та майстерні Kyiv Clay Space.
Майстер-клас зі створення колажів для підлітківРазом з ілюстраторкою Iryna Vale підлітки вчилися виражати свої емоції через створення картин з журнальних вирізок. Так ми разом творили колажі на тему «Що таке безпека для мене»
Більше про події в Києві та не тільки можна дізнатись на нашій фейсбук сторінці: https://www.facebook.com/warchildhoodmuseumukraineБільше про події в Києві та не тільки можна дізнатись на нашій фейсбук сторінці: https://www.facebook.com/warchildhoodmuseumukraine