КНП "Центр комунікації"
Головна Заходи Cтартова прес-конференція музейно-архівного проєкту «І на оновленій землі...»
#Події

Cтартова прес-конференція музейно-архівного проєкту «І на оновленій землі...»

10/08/2022Cтартова прес-конференція музейно-архівного проєкту «І на оновленій землі...»15 серпня о 12:00 у нашому Vcentri HUB Шевченківського району відбудеться стартова прес-конференція музейно-архівного проєкту «І на оновленій землі...», присвяченого творчості видатної майстрині художнього ткацтва Ганни Верес. 

За даними Міністерства культури та інформаційної політики з початку повномасштабного вторгнення російської федерації в Україну, на Київщині зафіксовано 79 руйнувань пам'яток. Одними з перших постраждали музеї, розташовані в Іванківській територіальній громаді: Іванківський історико-краєзнавчий музей та Обуховицький музей ткацтва, де зберігались роботи видатної майстрині художнього ткацтва, лауреата Державної премії УРСР ім. Т.Г. Шевченка Ганни Іванівни Верес – однієї з найяскравіших представниць відомої ткацької династії Пособчук-Верес. У пожежі, що спалахнула внаслідок обстрілу, частина унікальних полотен втрачена. 
На щастя, низка робіт династії ткаль Пособчук-Верес збереглась у інших музеях України.

Організатори музейно-архівного проєкту «І на оновленій землі...» поставили за завдання презентувати творчість ткальської династії, а також знайти у можливому форматі документальні зображення робіт Ганни Верес, які є втраченими – фото, малюнки, ескізи тощо; відшукати в архівних установах документи, що характеризують життєвий і творчий шлях Ганни Верес; провести дослідження творчого доробку Ганни Верес і донести до громадськості унікальність її робіт.
Під час стартової прес-конференції вам розкажуть про династію видатних ткаль та про підготовку проєкту

Презентація музейно-архівного проєкту «І на оновленій землі...» відбудеться 18 серпня о 17:00 у Національному музеї Тараса Шевченка. 

Організатори проекту:
Національний Музей Тараса Шевченка
Національний музей українського народного декоративного мистецтва
Вишгородський історико-культурний заповідник
Відділ культури, туризму, молоді та спорту Іванківської селищної ради

https://t.me/VCENTRI